6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Mi CC9 Pro

Yeni Xiaomi Mi CC9 Pro Telefon İncelemesi

By on 1 Kasım 2019 0 114 Views

5 adet kamerası olan muhteşem teknik özelliklere sahip yeni Yeni Xiaomi Mi CC9 Pro Telefon modeli, telefon satın almak isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken bir telefon. Çünkü teknik özellikleri oldukça iyi ve bu güne kadar görülmemiş arkada 5 adet kamera ve 5.260 mAH bataryası ile ve 108 Mega Piksel kamerası ile göz dolduracak. Bu devasa pili şarj etmek için hızlı şarj teknolojisine de yer veren Xiaomi şirketi bu telefon modelinde, ihtiyaç duyacağınız tüm donanımlara yer verdi. Kamera 50 X dijital ZOOM yapabilme yeteneğine sahip profesyonel bir kameradır. Makro çekimler için ek süper makro lens de barındıran bu kameralar 117 derece geniş görüş açısına sahipler.

Telefonun büyük bataryasını hızlıca şarj edebilmek için kullanılan hızlı şarj cihazı ile 30 dakikada yüzde 60 oranında pili doldurabiliyorsunuz. Bir saatte ise tamamını doldurmanız mümkün. Ek olarak ısınmaya mahal vermeden, 6 Amper yüksek akım şiddeti ile pili 15 dakikada şarj edebileceğiniz bir kablolu cihaz da barındırıyor.

Xiaomi Mi CC9 Pro Teknik Özellikleri 

Cihazın Snap Dragon 730 –G işlemcisi var. Bu işlemcinin 4 çekirdeğinin frekansı ise 2.2 GHz değerinde ve işlemci mimarisi 64-bit olarak tasarlandı. Adreno 618 GPU çipi ise oyunlarda ve karışık uygulamalarda size yardımcı olacak. İşlemcinin 8 nano metre üretim teknolojisi var. 128 GB dahili depolama alanı da var. Android 9.0 işletim sistemi ile gelen Xiaomi Mi CC9 Pro modeli 6.47 inç ekrana sahip. Full HD plus ve Amoled ekranı var. 4.5 G desteği olan cihaz, 6 GB ram donanımına sahip. Telefonun video kayıt yeteneği 4K ve 2160 Piksel çözünürlükte. Video kayıt özellikleri arasında EIS teknolojisi de var ki bu teknoloji; dijital olarak görüntü sabitlemeye yarıyor. Cihazın ön kamerası 32 Mega Piksel çözünürlükte ve 1080 P çekimler yapabiliyor. Ön kamerada HDR ve portre modu var. Yüz algılama sensörü olarak da çalışıyor. Cihaza yerleştirilen ve işinizi kolaylaştıracak ivme ölçer, pusula yakınlık ölçer gibi sensörleri var. Ekran içine de parmak izi okuyucu gömülü durumda. Bu cihazın diğer adı ise Xiaomi Mi Note 10 olarak belirlendi ve kasım ayında satışa çıkması bekleniyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir