6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Xiaomi Redmi Go

Xiaomi Redmi Go’yu Android Go ile Satışa Sundu

By on 28 Ekim 2019 0 94 Views

Xiaomi Redmi Go’yu Android Go ile yalnızca 91,34 $ karşılığında başlattı.

Birçoğunun bildiği gibi, Redmi markası, hala Çinli üreticiden oluşan şirketler grubunun bir parçası olmasına rağmen, Xiaomi’den bağımsız olarak çalışır ve temel amacı, kullanıcıların ihtiyaçlarını büyük ölçüde yerine getirecek ve ayrıca cep dostu olan yeni sembolü Redmi Note 7 gibi orta sınıf cihazları piyasaya sürmektir. Bugünkü makalemizin konusu, RedMİ Go hakkında konuşmaktır. 

İşte RedMi Go’nun Özellikleri

Şimdiye kadar, siyah ve mavi olmak üzere 2 renkte satışa sunulacağını, 1280 × 720 çözünürlüğe ve 5 inç ekrana sahip olacağını biliyoruz, bu nedenle standart bir HD kalitesinin keyfini çıkaracağız. Bu özellik şimdiye kadarki en çarpıcı özellik olmasına rağmen, fiyatını cazip bir seçenek haline getirecektir. İşlemcisi için, 425 olan ve 1.4 G Hz frekansında çalışan 4 çekirdekli bir Snapdragon olacaktır. RAM’i ise, maksimum 128GB’ı destekleyen bir mikro SD kart ile genişletilebilen, 8GB’lık bir ROM belleği ile birlikte 1GB’ye sahip olacaktır. Aynı zamanda bir Adreno 308 GPU’ya sahip olacak.

Fotoğraf bölümüne dönersek, bir LED Flaş ile birlikte 8 megapiksel bir ana kamera ile birlikte, 5 megapiksel bir ön kamera sensörü bulunacaktır. Batarya kapasitesi 3000 mAh olarak belirlenmiştir ve yazılımda, düşük kaynak tüketimiyle karakterize edilmiş, ideal cihaz özelliklerine sahip olan cihaz Android Go’dur. Aynı zamanda Dual SIM’i destekler, 3.5mm kulaklık jakı ve mikro USB bağlantı noktası vardır.

Redmi Go ne kadar ve ne zaman satışa sunulacak?

Redmi Go bu Şubat ayında satışa sunulacak ve 80 € veya 91.34 $ olarak fiyatlandırılacak, bu yüzden hiç şüphesiz birçok kişinin dikkatini çekecek çok uygun bir cihaz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir