6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Xiaomi Ninebot Plus Segway

Xiaomi Ninebot Plus İnceleme

By on 31 Ekim 2019 0 121 Views

Xiaomi Ninebot Plus bizi gerçekten şaşırtan bir ürün oldu. Bu aleti Xiaomi Elektrikli Scooter gibi donanım ürünleri menüsü altında incelemeyi düşünüyorduk, fakat bu gerçekten akıllı bir cihaz ve akıllı cihazlar kategorisine girmeye hak kazandı.

Xiaomi Ninebot Plus, yepyeni bir ulaşım aracı dünyasının kapılarını açıyor. Bu sebeple 5000 TL’ye yaklaşan Türkiye satış fiyatına değebileceğini düşünüyoruz.

Bu scooter hakkında farkedeceğiniz ilk şey, minimalist tasarımının ne kadar güzel olduğu. Her iki tekerleğinde de mavi LED ışıkları ve Xiaomi beyazı tekerlek gövdesi mevcut. Ayrıca kırmızı fren lambaları ve dönüşleri belirtmek için sarı renk sinyalide bulunmaktadır.

Xiaomi Ninebot Plus Segway
Xiaomi Ninebot Plus Segway

Yeni Xiaomi Ninebot Plus’taki lastikler, orijinal Ninebot’un 10.5 inç boyutundan biraz daha büyük 11 inçtir(28cm) . Bu lastikler ile 18 Km/S hıza ulaşabiliyor ve 15 dereceye kadar farklı eğimli yollarda sürüş sağlayabiliyor. 

Ayrıca Ninebot Plus’ın önceki versiyondan 100 watt daha güçlü olarak 800 watt güce sahiptir. Bu performans açısından oldukça önemli bir etki sağlamıştır.

Kendini dengede tutabilen bir scooter kullanmak sizi yeterince tatmin etmiyorsa, Xiaomi Ninebot Plus ayrıca ilginç bir özelliğe sahip. Puppy Mode özelliği ile cihaz sizi takip ederek peşinizden gelebilmektedir. Kutudan scooterınızın kilidini açmanıza, ışıklarını açıp kapatmanıza ve 20 metreye kadar bir mesafeden kontrol etmenize izin veren Bluetooth özellikli uzaktan kumanda da çıkmaktadır.

Xiaomi Ninebot Plus Segway
Xiaomi Ninebot Plus Segway

Özellikle ebeveynlerin seveceği bir özellik olan uygulama üzerinden belirlenebilen hız limiti oldukça iyi düşünülmüş.

Bu scooter ile ilgili en iyi şeylerden biri batarya ömrü. 329Wh pil ile birlikte, tek bir şarjla 35 KM’ye kadar gidebiliyor. Tam bir şarjın dolması yaklaşık 5.5 saat sürmektedir.

Ninebot sadece şehirde gezmek için değil, Xiaomi MiJia PTZ kamera ile fotoğrafçılık için de oldukça kullanışlı bir yardımcıdır. 

Hız açısından incelediğimizde, Ninebot plus, 18 Km/h’e kadar hıza ulaşabiliyor. Magnezyum alaşımlı yapısı sayesinde 100 KG’a kadar ağırlıkları da taşıyabilir.

Ninebot Plus Ölçüleri
Ninebot Plus Ölçüleri

Genel olarak 16kg ağırlığında ve 57.7 cm ila 28 cm x 62 cm ölçülerindedir..

Xiaomi Ninebot Plus’ı Kullanmak

Kendi kendini dengeleyen bir scooter sürme fikri sizi korkutabilir ama endişelenmenize gerek yok. Dengede tutmak oldukça kolay, yaklaşık 5 dakika kullandıktan sonra daha hızlı gitmek istiyorsunuz.

Xiaomi Ninebot Plus Alınır mı?

Ninebot plus’ın maliyetine değip değmeyeceği önemli bir soru.

Selefi ile karşılaştırıldığında, bu scooter önemli bir gelişime işaret ediyor. Yeni başlayanlar için, daha güçlü ve uzaktan kumanda gibi yeni özelliklerle birlikte geliyor.

Ve sizi ikna etmeye yetmiyorsa, yeni Ninebot plus çok amaçlı bir scooter. Bir sihirbaz gibi gezintiye çıkmanın bir sürü eğlencesinin yanı sıra, yeni evcil köpeğiniz de olabilir ya da alışverişinizi sizin için taşıyabilir!

Xiaomi’nin her alanda yüksek kaliteli teknoloji üretmek için sahip olduğu büyük itibarı göz önünde bulundurarak bu scooter’ın fiyat etiketine değdiğini söylemek doğru olur. 

Genel olarak Xiaomi Ninebot Plus S, Xiaomi’nin ürettiği heyecan verici bir ürün ve bundan sonra neler geliştireceklerini görmek için insanı sabırsızlandırıyor.

Xiaomi Ninebot Plus – Teknik Özellikler

Model: Xiaomi Ninebot Plus

Boyutlar: 62cm (H) × 57.7cm (G) × 28cm (L)

Tekerlek boyutu: 11 inç / Anti-slip özellikli

Ağırlık: 16kg

Maksimum Kullanıcı Ağırlığı: 100 Kg

Menzil: Maksimum 35KM / Ortalama 20KM

Batarya: 18650mAh (400w x 2)

Özellikler: Otomatik Takip, Tek Tuşla Arama, Alışveriş Modu, Kamera Modu

Ekran: Yok / Yalnızca uzaktan kumanda

Uzaktan Kumanda: Var, Bluetooth 4.0, Mikro USB

Maksimum Hız: 18 km/s

Malzeme: Magnezyum Alaşımlı

Renkler: Beyaz

Ninebot Plus Segway
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir