6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Mi Fit Scale 2

Xiaomi Mi Smart Scale 2

By on 30 Ekim 2019 0 148 Views

Xiaomi Mi Smart Scale 2, Xiaomi fitness serisinin en popüler ürünlerinden biridir. Günümüzde nesnelerin interneti uygulamaları hızla artış kazanmaktadır. Bu üründe MiFit uygulamasıyla ağa bağlanabiliyor ve böylece fitness programınızın sonuçlarını hemen kaydedebiliyorsunuz.

Mi Scale 23 Nisan 2019 tarihinde tamamen yenilenmiştir ve neredeyse tamamen yeni bir modeldir. “Selefi” ile karşılaştırıldığında, malzeme kalitesi değiştirilmiş ve Bluetooth 5.0 olarak güncellenmiştir. 

Xiaomi Mi Scale 2.0: Kutuda neler var?

Ambalaj oldukça işlevsel ve basit, ancak genellikle ürün ambalajları biraz daha şıklık sunar. Yani hediye olarak uygun gözükmüyor. Bu ürünü hediye vermek çoğu insan tarafından hakaret olarak görülüyor, bu yüzden dikkatli olun.

4 x AAA pil

El kitapçığı (ne yazık ki sadece Çince)

Mi Smart Scale 2 akıllı baskül 5 – 150kg arası tartı aralığına sahiptir.

Benim bakış açıma göre, diğer tartılara kıyasla mutlak bir avantajı var: Mi Scale, ölçüm yapmak için düğmeye basılmasına gerek duymuyor, fakat dört (pakete dahil) AAA piline ihtiyaç duyuyor. 

Dezavantaj: El kitabı yalnızca Çince’dir, bu nedenle ihtiyacınız olan uygulamayı bulmak için QR kodunu kullanmanız gerekir. Ancak, bu bir tartı için kabul edilebilir bir eksikliktir.

Ağırlık

Vücut yağ yüzdesi

Kas kütlesi

Su yüzdesi: yetişkinlerde ortalama% 65.

BMR (Bazal Metabolizma Hızı): vücudun tam dinlenme durumunda günlük ihtiyaç duyduğu enerji miktarını temsil eden metabolik hız.

Viseral yağ: iç organları çevreleyen yağ.

Kemik kütlesi ağırlığı

BMI (Vücut Kitle İndeksi): normal, kilolu veya kilolu olup olmadığını gösterir.

yağsız vücut kütlesi

Protein yüzdesi

Tasarım ve kalite

Mi Scale 30.0 x 12.5 x 2.5 cm boyutlarında ve oldukça kompakttır, ancak yaklaşık 2 kg ağırlığındadır. Malzeme plastiktir, ancak üst kısmı ağırlığımızın 160 LED tarafından yansıtıldığı sertleştirilmiş camla donatılmıştır. Üst tarafta, diğer basküllerde bilindiği gibi 1.12 inçlik bir LED ekran var. Çoğu tartı zeminde görünmez olduğu için, Mi Scale’i optik olarak çok çekici buluyorum. Her zamanki Xiaomi kalitesini yansıtmaktadır.

Android ve iOS için Mi Fit uygulaması

Herkes tartının nasıl çalıştığını bilir: banyoda olun, üzerinde durun ve sonuçtan memnun olun – ya da ağlamaya başlayın. Bununla birlikte, akıllı terazi, verilen uygulama sayesinde vücudunuzun dengesini daha uzun bir süre boyunca izlemek için daha fazla olanak sunar.

Teraziyi MiFit App’e bağlamak sadece birkaç dakikanızı alır. Uygulama Bluetooth 5.0 üzerinden tartı ile iletişim kurar. Tabii ki dezavantaj, elbette, bugünlerde olduğu gibi, uygulamaya akla gelebilecek tüm yetkileri vermeniz gerektiğidir. Yer, fotoğraflar, medya, veri koruma düzenlemeleri. Benim açımdan gerçekten mantıklı gelmiyor, ama ne yazık ki tüm uygulamalar böyle.

“Daha küçük nesneleri tart” seçeneği ile  paketleri ya da benzerlerini de tartabilirsiniz. Ayarlardan bu özelliği aktif hale getirdiğinizde akıllı tartı dokunduğunuzda aktif hale gelecektir.

Mi Fit uygulamasının işlevleri

Mi Scale birçok cihazın birbirine bağlanmasına izin veren büyük Xiaomi ekosisteminin bir parçasıdır. Mi Band sahipleri, vücutlarını daha da geniş ölçüde izleyebilirler. Uygulamanın tasarımı ve arayüzü çok güzel, ama her zaman her şey net değil, ama şık. Uygulama, verileri otomatik olarak kaydediyor ve hesaplıyor.

Mi Fit Scale 2’yi almalı mıyım?

Mi Scale gerçekten akıllı ve iyi bir kişisel tartı. Ancak tüm bu değerlere ihtiyacınız olup olmadığını kendinize sormanız gerekir. Bir Mi Band ile birlikte kondisyonunuzu takip etmek çok kullanışlı olabilir. Eğer her gün kilonuzu ve vücudunuzdaki gelişmeleri takip etmek motivasyonunuza olumlu yansıyacaksa sizin için vazgeçilmez bir ürün olabilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir