6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Xiaomi Mi A2 Lite

Xiaomi Mi A2 Lite Tanıtıldı

By on 28 Ekim 2019 0 172 Views

Hızla yükselen Xiaomi serisinin uzun zamandır beklenen ve kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören telefonu Mi A2 Lite, tanıtıldı. Fiyat, kalite ve performans bakımından son derece kaliteli, güzel ve uygun olan cihaz, satışa sunulur sunulmaz hak ettiği ilgi görmeyi başaracak. Android One platformunda başarı yakalayan cihaz, Android P güncellemesini ilk olarak alan cihazlardan sayılacağı için, kullanıcıları çok heyecanlı!

İspanya’da Xiaomi tarafından düzenlenen bir lansman etkinliğinde, Xiaomi ilk Android One’li telefonu olan A2’nin yanı sıra, Mi A2 Lite cihazını da duyurarak büyük ilgi gördü. Tasarımı ve özellikleri bakımından, günümüz teknolojisinde büyük iz bırakmış olan cihaz, A2’den daha kaliteli pil kapasitesine sahip olmasının yanı sıra, günlük kullanıma da daha çok uygundur. Satışa sunulacağı açıklanır açıklanmaz, trendler arasında yerini almış olan bu cihaz sayesinde, Xiaomi daha çok kullanılmaya başlayacaktır. 

Mi A2 Lite, 3 GB RAM ile 32 GB ROM ve 4 GB RAM ile 64 GB ROM olmak üzere, iki farklı cihaz çeşidine sahiptir. Snapdragon 625 ile Qualcomm’un orta seviyeli işletim sisteminden gücünü alan cihaz, popüler bir cihazdır. Batarya kapasitesi 4000 mAh olarak belirlenmiştir. Şarjının tamamen doldurulması sonucunda, 6 saat oyun, 34 saat müzik keyfini kullanıcıları ile paylaşabilmektedir. 

Xiaomi Mi A2 Lite Özellikleri

Snapdragon 625 işlemci kullanmaktadır. 

3&4 GB RAM ve 32/64 GB dahili depolama hafızası bulunmaktadır. 

5.84 İnç ekrana sahiptir ve full HD’dir.

Arka kamerası 12 MB, ön kamerası 5 MB’dir. İki kamera da, 2.2 diyaframa sahiptir. 

Batarya kapasitesi 4000 mAh olarak belirlenmiştir. 

Android One işletim sistemine sahiptir. 

Bunların dışında, cihaz siyah, altın ve mavi renk seçenekleri ile satışa çıkarılmaktadır. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama hafızasına sahip olan cihazın fiyatı 179 Euro olarak belirlenmiştir. Türkiye fiyatı ise 1000 TL’dir. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama hafızasına sahip olan ürünün fiyatı ise, 229 Euro olarak satışa sunulacaktır. Türkiye fiyatı ise, 1280 TL’dir. Cihazın net olarak satışa sunulacağı tarihler temmuz ve ağustos aylarıdır. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir