6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
xioami-mi-9-500x500

Xiaomi Mi 9’un piyasaya sürülmesi konusunda bazı ipuçları verildi

By on 28 Ekim 2019 0 206 Views

Xiaomi, akıllı telefonlar dünyasında yıllar içinde piyasaya sürdüğü inanılmaz cep telefonları ile ilerleme kaydeden ve her zaman mümkün olan en iyi kaliteyi elde etmek için en son teknolojileri kullanmayı hedefleyen bir şirkettir. Hem şirketin başkanı Lin Bin, hem de CEO’su Lei Jun, “yıl 9120’de, Mi 9 olacak” diyen Tang Weng Thomas tarafından yayınlanan bir Weibo yayınında çıkan “9120” numarasıyla dalga geçiyor. Bu post, Xiaomi Mi 9’un 19 Şubat’ta piyasaya sürüleceğini söyleyen söylentiler yaratmıştır.

Xiaomi Mi 9 Hakkındaki Söylentiler

Xiomia’nın Ceo’su Lei Jun, Weibo sosyal ağında, Mİ cihazı ile ilgili yabancı birkaç post paylaştı. Bu, şirketin çok fazla beklenen Xiaomi Mi 9 cihazının, satışa sunulmaya hazır olduğunu gösteriyor olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, söylentiler, önceki yılların aksine, Mi cihazının ilk olarak yılın başında veya daha önce satışa sunulacağını söylemektedir. Ya da en azından kullanıcılar bu şekilde düşünmektedir. Bu bilinen tek şey değil, Xiaomi Mi 9’un bazı fragmanları sosyal medyada görülmeye başlandığından beri, onlar tarih veya benzeri bir şey hakkında konuşmuyorlar, ancak cihazın sahip olacağı temel özellikleri gösteriyorlar.

Posterlerde cihazın üçlü arka kamera yapısına sahip olacağını ve ekranda bir parmak izi sensörünün olacağını görüyoruz. Görülen başka bir şey, ayın başında Lei Jun’un yaptığı yayında Mİ 9 hakkında övünmesi ve cihazın en hızlı şarj teknolojisine sahip olacağını söylemesidir. Bazı insanlar cihazın 6.3 inçlik bir Amoled ekrana sahip olacağını söylemektedir. Ayrıca, 6 GB RAM belleği ile birlikte bir Snapdragon 855 işlemcisine sahip olacağına inanılmaktadır. Bataryası 3500 mAh güce sahip olacak ve 48 megapiksel + 12 megapiksel kamera + 3D ToF objektife ve 24 megapiksel ön kameraya sahip olacağı düşünülmektedir. 

19 Şubat tarihi, Samsung’un 20 Şubat’taki Galaxy S10 serisini duyurmak için kullanacağı sunum etkinliğinin hemen önündedir. Bazı söylentiler, Güney Koreli şirketin, dünya için ilk katlanabilir telefonunu da açığa çıkaracağını içeriyor. Samsung’un katlanabilir telefonu geleneksel bir akıllı telefon gibi görünebilir, ancak bir kitap gibi açıldığında, iç ekranı 7,3 inç’e ulaşabilir. Bu, Xiaomi’nin 19 Şubat’ta Xiaomi Mi 9’u sunacağına inanılmasının bir başka nedenidir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir