6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Xiaomi Mi 9 Lite

Xiaomi Mi 9 Lite Telefon İncelemesi

By on 5 Kasım 2019 0 170 Views

Ekran boyutu 6.39 inç olarak tasarlanan Xiaomi Mi 9 Lite Telefon modelinin çözünürlüğü 1080 x 2340 Piksel seviyeye kadar destekliyor. Snap Dragon 710 model işlemci taşıyan bu telefon modeli arkada 3 adet kamera olarak 48 MP +8 MP ve ek 2 MP çözünürlükte kamera barındırıyor. Telefonun önünde ise tatmin edici çözünürlüğe sahip 32 MP kamera yer alıyor. Dahili alan konusunda biraz cimri davranan Xiaomi temel modelinde 64 GB dahili alana yer vermiş tabi fazla para ödeyerek SD ekleme yapabiliyorsunuz.

Xiaomi Mi 9 Lite Telefon Teknik Özellikleri

4.030 mAh güçlü bataryasıyla gelen telefonda 6 GB ram kullanılıyor. Android 9.0 işletim sistemli Xiaomi Mi 9 Lite Telefon, inç başına 403 piksel yoğunluğa yani PPI değerine sahip. Bu da oldukça iyi olduğunu gösteriyor. İşlemci çekirdek frekansı 2.2 GHz hıza çıkabilmesi, bu telefonla yoğun işlemler yapabileceğinizi gösteriyor. Telefon her türlü mobil oyunu kasmadan oynatabiliyor. Hızlı 6 GB RAM donanımı da işlemciye ve grafik işlemciye destek oluyor. Cihazda hatırı sayılır kapasitedeki bataryayı şarj etmek uzun süreceği için hızlı şarj desteği de sunuluyor. Böylece yarım saatte bataryanın yüzde 70’i dolabilir. İkinci olarak bu güzel telefondaki kameralar harika gece/gündüz modu çekimler yapabilecek yetenektedir. Çekimlerin yüksek kalitede olması, dahili alanı genişletme zorunluluğunu getirebilir. SD destek 256 GB seviyeye kadar çıkarılabilir.

Her üst düzey telefonda olduğu gibi, yakınlık sensörü jiroskop ve parmak izi sensörü bu modelde de var. Sadece 179 gram ağırlığa sahip olan bu telefon, 15.68 cm uzunluğa, 7.45 cm genişliğe ve 8.67 mm kalınlığa sahiptir. Mavi siyah ve beyaz kasa renkleri olan cihazın çift Nano SIM desteği de var. 2.300 TL ile 2.600 TL arasında satılan Xiaomi Mi 9 Lite Telefon parasını ziyadesiyle hak ediyor ama keşke dahili alanı 64 GB değil minimum 128 GB olsaydı. Ek SD desteğinin 256 GB ile sınırlı olması da kötü. Bazı yeni modellerde ek SD desteği 2 TB seviyeye kadar çıkabiliyor. Bu açıdan bu bir dezavantaj. Telefonda 5G desteği yok. Zaten önümüzdeki 3 yıla kadar da bu teknoloji yaygınlaşmayacak.

Yine de uzun süreli dayanan pili, güzel ve kaliteli ekranı, orta seviyenin üstündeki işlemcisi ve 6 GB ram donanımı ile birlikte düşünüldüğünde alınması gereken bir telefon modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir