6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
Mi 6 Ceramic

Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon İncelemesi

By on 4 Kasım 2019 0 107 Views

5.15 inç ekran boyutuna sahip olan Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon çift hat destekliyor ve dahili alanı 128 GB seviyede. Ayrıca 6 GB ram donanımı var. Cihazın 4.5 G desteklemesi de ayrı bir güzellik. İşlemcisinin CPU frekansı 2.45 GHz seviyeye çıkabiliyor bu da sizin takıntısız oyun oynamanızı sağlar. Batarya kapasitesi 3.335 mAh kapasitede olan Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon ekranı 1080 x 1920 Full HD teknolojisin kullanan bir ekran. Çok oyun oynayanlar biraz da üst teknoloji olan Amoled tercih edeceklerdir. İnç başına düşen piksel yoğunluğu 428 PPI olan bu telefon ekranı Gorilla Glass 4 ekran korumasına sahiptir.

 Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon Teknik Özellikleri

Cihazdaki işlemci Snap Dragon 835 modeldir. İşlemciye destek olması için Adreno 540 model GPU eklenmiştir. Paslanmaz çelik çerçeve ile donatılan bu telefon, arkada ana kamera olarak 12 MP önde ise 8 MP çözünürlükte kamera taşıyor. Ön kamera özellikleri arasında sesle komut alma özelliği var. Yüz algılama ve geniş aşı özellikleri de bulunan ön kamera, kaliteli selfie çekimler için harika. Arka kamerada ise optik Zoom, telefoto özellikleri var. 4K kalitede çekim yapabilme şansı da tanıyan Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon kamerası hızlı odaklama, panorama, yüz algılama, HDR yeteneklerine sahiptir. 27 mm odak uzaklığı ve analog 2X Zoom yapabilme yeteneği de var. Yavaş çekim moduna geçebilen kamerası oldukça iyi. Bir kamerayı sadece mega piksel değeri ile değerlendirmemek gerektiğini belirtelim. Videolara coğrafi konumu otomatik ekleme becerisi, optik olarak görüntü sabitleme yeteneği, zamanlayıcı özelliği ve 6 element lensi ile iyi bir arka kamerası var. Cihazın hızlı şarj adaptörü de mevcut.

Mi 6 Ceramic
Mi 6 Ceramic

Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon fiyatı

Xiaomi Mi 6 Ceramic Telefon fiyatı 1.750 TL olarak belirlenmiş fiyatına göre oldukça iyi özellikleri var. Ancak çok oyun oynayacaklar için ekranı biraz küçük. 5.15 inç ekranla oyun konforu istenen seviyede yakalanamaz. Ayrıca cihazın IP sertifikaları yok yani havuza filan girerse telefonu unutabilirsiniz. Ekran teknolojisi AMOLED değil bu yüzden bazı görsel eksiklikler olabilir. Telefonu oyun için değil de başka amaçlar için satın almayı düşünüyorsanız gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir