6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
  • Home
  • Haberler
  • Xiaomi, Güncellemelerini Test Edecek Kullanıcılar Arıyor
xiaomi-test-kullanıcı

Xiaomi, Güncellemelerini Test Edecek Kullanıcılar Arıyor

By on 28 Ekim 2019 0 551 Views

Xiaomi, POCO F1’in Android Q güncellemesi ve Android Pie Güncellemelerini Test Edecek Kullanıcılar Arıyor

Xiaomi geçtiğimiz günlerde, tüm cihazlar için Global Beta ROM’larını 1 Temmuz 2019’dan itibaren geçerli olacak şekilde kullanıma açacağını açıkladı. Public(Halka Açık) Beta ROM‘ları, normalde Beta olduğu tahmin edilmekle birlikte, birçok kullanıcı tarafından günlük bir sürücü olarak görülüyor. Bu kullanıcıların birçoğunun böyle düşünmesinin nedeni Xiaomi ile ilgili kanallar aracılığıyla geri bildirim sağlamayacağı, programın bazı amaçlarını yitirdiği ve pek de istikrarlı olmayan bir MIUI deneyimi yaşatacağı konusundaki dezavantajı ile gelmesiydi. Xiaomi, Poco F1’de yapılacak olan Android Q güncellemesini; Xiaomi Mi 6, Xiaomi Redmi 6 ve Xiaomi Redmi 6A’ya gelecek Android Pie güncellemelerini denemek isteyen kapalı bir beta test grubu arıyor.

Xiaomi “Stabil ROM” un test edilmesi ve piyasaya sürülmeden önce “daha mükemmel” hale getirilmesi için bahsi geçen test ekibini arıyor; bu ekip pratik olarak test işlemini gerçekleştirecek. İş parçacığı, “unstable -Stabil Olmayan-” ve “nightly” olarak adlandırılıyor, bu da program için kabul edilen terminolojiye göre beta testi sınıfına girmesini sağlıyor.

Test gruplarına katılacak kullanıcılar için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2019 olarak belirlenmiş durumda. Test uzmanlarının İngilizce bilmeleri ve IM aracı olarak QQ kullanmada sıkıntı çekmemeleri gerekiyor. Ekibe girmek isteyen kullanıcıların Bootloader kilidine sahip bir cihaza ihtiyacı olacak ve bozuk güncelleme gelmesi riskini almaya hazır olmalı. İlgilenen kullanıcılar Xiaomi Forumundan başvurusunu yapabilir

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir