6 Temmuz 2020
  • 6 Temmuz 2020
  • Home
  • Mi Telefonlar
  • Mi 8
  • Kullanıcıların Merakla Beklediği Xiaomi Mi 8 Pro, Türkiye’de satışa sunuldu
Mi 8 Pro

Kullanıcıların Merakla Beklediği Xiaomi Mi 8 Pro, Türkiye’de satışa sunuldu

By on 28 Ekim 2019 0 128 Views

Xiaomi, yüksek kaliteli cihazları ucuz fiyata satan markalardan biri olarak bilinmektedir. Ürettiği modeller, her açıdan çok kaliteli ve özelliklidir. Son günlerde çok sık konuşulan ve kullanıcıları tarafından bir hayli merak edilen Xiaomi Mi 8 Pro, Türkiye’de satışa çıkarıldı fakat fiyatı, diğerlerinin aksine bu kez, dudak uçuklattı.

 Xiaomi Mi serisinin son ürünleri olan Mi 8 SE, Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 Lite’den sonra Mi 8 Pro da, Türkiye’de sonunda satışa sunuldu. Xiaomi cihazları çok kaliteli ve kullanışlı cihazlar olmalarına rağmen, tek sorunları garanti kuralıdır. Alıcıların bu cihazları çok fazla tercih etmeme sebeplerinin başında bu gelmektedir. Fakat Xiaomi Mi 8 Pro tüm satış noktalarında ithalatçı garantili bir cihazdır.

 Satışa sunulduğu ilk günden beri, en çok konuşulan konulardan biri de, cihaz için belirtilen fiyattır. İlk olarak büyük bir internet platformunda satışa çıkarılan cihazın, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama hafızasına sahip modelinin fiyatı 4.999 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatla satışa çıkarılan cihaz, satışa çıkmadan önce gördüğü ilginin yarısını bile göremeyecek duruma gelmiştir.

Şuan yalnızca siyah modeli bulunan yeni model, Snapdragon 855 işletim sistemcisine sahip ve 48 megapixel arka kameraya sahiptir. Gücünü bu sistemden almaktadır. 6 GB RAM, 128 GB dahili depolama veya 8 GB RAM, 128 GB dahili depolama çeşitleriyle ülkemize satışa sunulmuş olan cihaz, 6.21 inç Amoled bir ekran üzerine kurulmuştur ve çift band GPS sistemi ile desteklenmiştir. Pil kapasitesi 3400 mAh olarak belirlenmiştir.

 Arka kamerası 12 + 12 MB olarak çift kamera olarak belirlenen cihazın, ön kamerası 20 megapixeldir ve cihazın yüz tanıma özelliği bulunmaktadır. Şeffaf arkalı bir versiyonu da bulunan cihaz, ekrana entegre parmak izi sensörü ile kilidini açıp kapatır.

Yurt dışında incelediğimizde 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızası bulunan cihazın satış fiyatı 467 dolar iken, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama hafızasına sahip cihazın fiyatı 525 dolar olarak belirlenmiştir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir